Strona powstała w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich
Mikrodotacje, Lokalne Przedsięwzięcia - Małe Inicjatywy Lokalne Edycja 2
Stowarzyszenie HORYZONT
ul. Pocztowa 13, 72-100 Goleniów

Jako Stowarzyszenie jesteśmy zaangażowani w proces powstawania Zakładu Aktywizacji Zawodowej w Goleniowie i Spółdzielni Socjalnej GROMADA. Liczymy, że w przyszłości nasze dzieci będą miały szansę lepiej funkcjonować niż obecnie.

W pierwszym etapie chcemy sami się lepiej poznać, poznać osoby chcące wspierać działania na rzecz osób niepełnosprawnych i ich rodzin oraz dotrzeć z informacjami do rodzin, które mogłyby skorzystać z przygotowywanej szerszej oferty wsparcia.

Poszukujemy narzędzi, które pomogą nam realizować nasze cele. Większość z nas ma w najbliższej rodzinie dzieci niepełnosprawne. Nie ograniczamy się do określonej niepełnosprawności (fizycznej czy intelektualnej). Wierzymy, że tworząc zintegrowane środowisko mieszkańców możemy mieć większy wpływ na wydarzenia i decyzje w naszej gminie. Na naszych działaniach skorzystają bezpośrednio osoby niepełnosprawne i ich rodziny. Pośrednio wszyscy zainteresowani wspieraniem naszych celów. Do tego środowiska głównie kierowaliśmy i adresujemy nasze działania.

Byliśmy współorganizatorami wojewódzkiego seminarium, które poświęcone było prezentacji projektu pod nazwą „Bezpieczna Przyszłość” Model wsparcia środowiskowego osób z niepełnosprawnością intelektualną (osoby NI) w społeczności lokalnej pod patronatem Członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Pani Anny Mieczkowskiej oraz Burmistrza Gminy Goleniów Pana Roberta Krupowicza (27.04.2017 r.).